• Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Green Book

  • mid90s

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Tomb Raider

    ★★★

  • 303

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Tully

    ★★★★½

  • Hereditary

  • Skate Kitchen

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

  • Disobedience

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • Masterminds

  • Blue Jay

  • Jackie

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

  • Aquarius

    ★★★★½