Sort by

<Todd> has logged 130 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bring It On: Worldwide #Cheersmack

Bring It On: Worldwide #Cheersmack

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Zombie for Sale

Zombie for Sale

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Identity Theft of a Cheerleader

Identity Theft of a Cheerleader

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mangler

The Mangler

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Visitor

The Visitor

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Howling

The Howling

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla vs. SpaceGodzilla

Godzilla vs. SpaceGodzilla

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Knowing

Knowing

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hands of the Ripper

Hands of the Ripper

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bring It On: Fight to the Finish

Bring It On: Fight to the Finish

2009
×
Read the review Edit this entry  
26
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
J.D.'s Revenge

J.D.'s Revenge

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Swap

The Swap

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Time Is Up

Time Is Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Starling

The Starling

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Little Pony: A New Generation

My Little Pony: A New Generation

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Karen

Karen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Twins of Evil

Twins of Evil

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deep Blue Sea 2

Deep Blue Sea 2

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Skull

The Skull

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kitty Foyle

Kitty Foyle

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
Read the review Edit this entry  
22
The Amputee

The Amputee

1974
×
Read the review Edit this entry  
22
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
Read the review Edit this entry  
22
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
Read the review Edit this entry  
22
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
Read the review Edit this entry  
22
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pi

Pi

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry