Sort by

<Todd> has logged 71 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Monster Party

Monster Party

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Snuff

Snuff

1975
×
Read the review Edit this entry  
28
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Graveyard Shift

Graveyard Shift

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Breakthrough

Breakthrough

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Shrooms

Shrooms

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Madman

Madman

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Basement

The Basement

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Babylon 5: The Lost Tales - Voices in the Dark

Babylon 5: The Lost Tales - Voices in the Dark

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Babylon 5: The Legend of the Rangers - To Live and Die in Starlight

Babylon 5: The Legend of the Rangers - To Live and Die in Starlight

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Roost

The Roost

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Prey

Prey

2001
×
Read the review Edit this entry  
16
Babylon 5: A Call to Arms

Babylon 5: A Call to Arms

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Replicas

Replicas

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Babylon 5: The River of Souls

Babylon 5: The River of Souls

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Babylon 5: Thirdspace

Babylon 5: Thirdspace

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Babylon 5: In the Beginning

Babylon 5: In the Beginning

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Darling

Darling

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Babylon 5: The Gathering

Babylon 5: The Gathering

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Race with the Devil

Race with the Devil

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Michael Che Matters

Michael Che Matters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Car

The Car

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
The Silence

The Silence

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Society

Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Secret

The Secret

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cheap Thrills

Cheap Thrills

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Unplanned

Unplanned

2019
×
★½
Read the review Edit this entry