• A Quiet Place

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Black Panther

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Paddington 2

  • Murder on the Orient Express

  • Justice League

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • It

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Despicable Me 3

  • Cars 3

  • Wonder Woman

  • Hamilton: One Shot to Broadway

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Beauty and the Beast

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Sherlock: The Final Problem

  • Sherlock - The Lying Detective

  • Sherlock - The Six Thatchers

  • Hidden Figures

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

    ★★★

  • Doctor Strange

  • The Founder

  • Sing

  • Sully

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Pete's Dragon

  • Star Trek Beyond

  • Spies Are Forever

  • Finding Dory

  • Bo Burnham: Make Happy

  • The Nice Guys

    ★★★

  • The Angry Birds Movie

  • Captain America: Civil War

  • The Jungle Book

  • 10 Cloverfield Lane

  • Zootopia

  • Sing Street

  • Manchester by the Sea

    ★★

  • Kung Fu Panda 3

  • Hunt for the Wilderpeople

  • Star Wars: The Force Awakens

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

  • Ant-Man

  • Inside Out

  • Jurassic World

  • Mad Max: Fury Road

    ★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • The Trail to Oregon!

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Into the Woods

  • Paddington

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½

  • The Last Five Years

  • Interstellar

  • Big Hero 6

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • The Imitation Game

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★