Judah has logged 163 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Heathers

Heathers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★
Edit this entry  
28
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Elf

Elf

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Juno

Juno

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★
Edit this entry  
22
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★½
Edit this entry  
22
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Training Day

Training Day

2001
×
★★★
Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★
Edit this entry  
25
The Shining

The Shining

1980
×
★★
Edit this entry  
24
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
Read the review Edit this entry  
11
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
10
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
10
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Guy Who Didn't Like Musicals

The Guy Who Didn't Like Musicals

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Argo

Argo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman

Batman

1989
×
★★
Edit this entry  
01
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★
Edit this entry  
26
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Curious George

Curious George

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Legally Blonde: The Musical

Legally Blonde: The Musical

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Edit this entry