Juan has logged 36 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Pacarrete

Pacarrete

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Boni Bonita

Boni Bonita

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Orphanage

The Orphanage

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Music for Bleeding Hearts

Music for Bleeding Hearts

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
The Fever

The Fever

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Tale of Three Sisters

A Tale of Three Sisters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mercy

Mercy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)

Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Songs

Songs

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry