Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Veneno

Veneno

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
News of the World

News of the World

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Colette

Colette

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Do Not Split

Do Not Split

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Concerto Is a Conversation

A Concerto Is a Conversation

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Yearly Departed

Yearly Departed

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry