• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Yearly Departed

    ★★★½

  • News of the World

    ★★

  • Burrow

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★

  • Godmothered

    ★★½

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Antebellum

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Host

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • Becoming

    ★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★½

  • Hollywood

    ★★★½

  • One World: Together at Home

    ★★★

  • Veneno

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Colette

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Father

    ★★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½