juandmore has logged 372 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
All Summers End

All Summers End

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stonewall Forever

Stonewall Forever

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Fluidity

Fluidity

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
White God

White God

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Canvas

Canvas

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chick Fight

Chick Fight

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nevrland

Nevrland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In My Room

In My Room

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Life in a Year

Life in a Year

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Room in Rome

Room in Rome

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry