Jordan has logged 37 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★½
Edit this entry  
22
Blood Freak

Blood Freak

1972
×
½
Edit this entry  
22
We Are the Flesh

We Are the Flesh

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Hobgoblins

Hobgoblins

1988
×
★½
Edit this entry  
17
House

House

1977
×
★★★½
Edit this entry  
17
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★
Edit this entry  
15
Attack of the Killer Tomatoes!

Attack of the Killer Tomatoes!

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Nest

The Nest

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Digging Up the Marrow

Digging Up the Marrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Bees

The Bees

1978
×
★★½
Edit this entry  
09
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★½
Edit this entry  
08
Scarecrows

Scarecrows

1988
×
★★½
Edit this entry  
08
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★½
Edit this entry  
07
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Deathrow Gameshow

Deathrow Gameshow

1987
×
★★★
Edit this entry  
07
The Curse

The Curse

1987
×
★★½
Edit this entry  
07
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Return of the Living Dead Part II

Return of the Living Dead Part II

1988
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Furies

The Furies

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
04
All the Devils are Here

All the Devils are Here

2014
×
★★½
Edit this entry  
04
Dead Rising: Endgame

Dead Rising: Endgame

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Ticks

Ticks

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★★
Edit this entry