• Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Whistlers

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • End of the Century

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Farewell

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★★

  • Constantine: City of Demons - The Movie

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Hell Fest

  • Head Count

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • The Clovehitch Killer

  • Overlord

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★

  • In Fabric

    ★★½

  • The Standoff at Sparrow Creek

  • Widows

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Teen Spirit

  • Consequences

    ★★★★

  • Giant Little Ones

    ★★★½

  • The Predator

    ★½

  • Dragged Across Concrete

  • The Nun

    ★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • The Witch: Part 1. The Subversion

    ★★★★

  • Set It Up

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Burning

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

  • Alex Strangelove

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Fast Color

  • Upgrade

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★★

  • Support the Girls

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★

  • Tomb Raider

  • Game Night

  • Unsane

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Tully