Jesse has logged 35 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Rental

The Rental

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Constantine: City of Demons - The Movie

Constantine: City of Demons - The Movie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mortal

Mortal

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
End of the Century

End of the Century

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Consequences

Consequences

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry