Joseph has logged 54 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Buchanan Rides Alone

Buchanan Rides Alone

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Little Girl Who Sold the Sun

The Little Girl Who Sold the Sun

1999
×
Read the review Edit this entry  
29
Le Franc

Le Franc

1994
×
Read the review Edit this entry  
29
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Gothika

Gothika

2003
×
Read the review Edit this entry  
26
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
King Kong

King Kong

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Monkey Shines

Monkey Shines

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Creep

Creep

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Criminal Life of Archibaldo de la Cruz

The Criminal Life of Archibaldo de la Cruz

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cheyenne

Cheyenne

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Giallo

Giallo

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
9 Lives of a Wet Pussycat

9 Lives of a Wet Pussycat

1976
×
Read the review Edit this entry  
17
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crossing Delancey

Crossing Delancey

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Farewell to Arms

A Farewell to Arms

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Glen or Glenda

Glen or Glenda

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hester Street

Hester Street

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Amour

Amour

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Decision at Sundown

Decision at Sundown

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tall T

The Tall T

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Semiotics of the Kitchen

Semiotics of the Kitchen

1975
×
Read the review Edit this entry  
04
The Seventh Continent

The Seventh Continent

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Marlene

Marlene

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fair Haired Child

The Fair Haired Child

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
M.A.D.

M.A.D.

×
Read the review Edit this entry  
02
Grand Theft Parsons

Grand Theft Parsons

2003
×
★½
Read the review Edit this entry