Joseph has logged 792 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Procession

Procession

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
High Risk

High Risk

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mayhem

Mayhem

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Louis C.K.: Sorry

Louis C.K.: Sorry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Poms

Poms

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
My Sweet Lord

My Sweet Lord

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Life

Life

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
HAÜS: 12 Exercises in Paranoia

HAÜS: 12 Exercises in Paranoia

×
Read the review Edit this entry  
12
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
Read the review Edit this entry  
11
Asakusa Kid

Asakusa Kid

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Unknown Man of Shandigor

The Unknown Man of Shandigor

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jack Whitehall: Christmas with my Father

Jack Whitehall: Christmas with my Father

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Worth

Worth

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
battery exhausted

battery exhausted

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
All the Real Girls

All the Real Girls

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chess of the Wind

Chess of the Wind

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hondo

Hondo

1953
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Julia

Julia

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Human Stain

The Human Stain

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Touki Bouki

Touki Bouki

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
Read the review Edit this entry  
24
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
Read the review Edit this entry  
23
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
CHAINSAW MAID

CHAINSAW MAID

2007
×
Read the review Edit this entry  
22
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sick Girl

Sick Girl

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Method to the Madness of Jerry Lewis

Method to the Madness of Jerry Lewis

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Daisies

Daisies

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry