• Scream

    ★★★

  • My Tinder with Andre

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★

  • A Journal for Jordan

    ★½

  • The King's Man

    ★★½

  • Louis C.K.: Sorry

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • My Sweet Lord

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Asakusa Kid

    ★★

  • battery exhausted

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Michael Che: Shame the Devil

  • Sing 2

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Clifford the Big Red Dog

    ★½

  • Encanto

    ★★★

  • The Making of ROCKY VS. DRAGO by Sylvester Stallone

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Antlers

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Copshop

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Procession

    ★★★★

  • Julia

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Real Charlie Chaplin

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • Malignant

    ★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

    ★★★½

  • Candyman

    ★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • The Protégé

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Respect

    ★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Dogwood

  • Mudhide Maverick

  • Members Only

  • Scrawls on Cinema 2021 Summer Showcase

  • Zeros and Ones

    ★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★