• Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Bones

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Zeros and Ones

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Val

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Annette

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Village Detective: A Song Cycle

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★

  • Cherry

    ★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Censor

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

    ★★

  • Wonder Woman 1984

  • Education

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • I Care a Lot

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Inheritance

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • The Human Voice

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Hard Kill

    ½

  • Tenet

    ★★½

  • PVT Chat

    ★★½

  • Project Power

    ★★