• Little Forest

    ★★★★

  • Heart

    ★★½

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★

  • August in the Water

    ★★★½

  • High Tide

    ★★★★

  • Letter from an Unknown Woman

    ★★★★½

  • Femmes femmes

    ★★★★★

  • Simone Barbès or Virtue

    ★★★★

  • Snow

    ★★★★

  • The London Story

    ★★

  • The Gold Diggers

    ★★½

  • Panelstory or Birth of a Community

    ★★★★

  • The Evil Deeds Of Cheriyachan

    ★★★½

  • Marat/Sade

    ★★★★

  • The Flower in Hell

    ★★★½

  • Senso

    ★★★★★

  • Hideko the Bus Conductor

    ★★★★

  • Summerfield

    ★★★½