• Days

    ★★★★

  • DAU. Natasha

    ★★★½

  • All Hands on Deck!

    ★★★★

  • Bad Tales

    ★★

  • Stump the Guesser

    ★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★★½

  • Last and First Men

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Siberia

    ★★★½

  • Servants

    ★★★½

  • Undine

    ★★★

  • Window Boy Would Also Like to Have a Submarine

    ★★★

  • Gunda

    ★★

  • The Salt of Tears

    ★★★★

  • Encounters

    ★★★

  • Time to Hunt

    ★★½

  • Swimming Out Till the Sea Turns Blue

    ★★★★

  • The Calming

    ★★★★

  • Kmêdeus

    ★★★

  • The Cloud in Her Room

    ★★★½

  • Birds (Or How to Be One)

    ★★★★

  • Nasir

    ★★★★

  • The Killing of Two Lovers

    ★½

  • Exile

    ★★★★

  • We Have Boots

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Shirley

    ★★½

  • Zola

    ★★

  • Air Conditioner

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Slow Machine

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★½

  • Amulet

    ★★½

  • The Man Standing Next

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Chasing Dream

    ★★

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★½

  • Impetigore

    ★★★

  • Over the Town

    ★★★★

  • Moonlit Winter

    ★★★½

  • The Forest of Love

    ★★★

  • Moving On

    ★★★★

  • Heart

    ★★½

  • Lucky Chan-sil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★½

  • Anne at 13,000 Ft.

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★½

  • Stories from the Chestnut Woods

    ★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Jallikattu

    ★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★

  • Disappearance at Clifton Hill

    ★★★½

  • Guest of Honour

    ★★★

  • About Endlessness

    ★★★★½

  • Martin Eden

    ★★★★★

  • Wasp Network

    ★★½

  • The Laundromat

    ★★½

  • Ema

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • First Cow

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½