joshR has logged 19 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Circle

Circle

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Rental

The Rental

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sin City

Sin City

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Her

Her

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry