joshR has logged 124 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
ATM

ATM

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dutch

Dutch

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Open House

The Open House

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alone

Alone

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lie

The Lie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Unfriended

Unfriended

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
Marvel Studios: Expanding the Universe

Marvel Studios: Expanding the Universe

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
After Earth

After Earth

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Circle

Circle

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★½
Read the review Edit this entry