Joshua has logged 95 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Spookies

Spookies

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Splatter: Naked Blood

Splatter: Naked Blood

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream Dream

Scream Dream

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Demon Queen

Demon Queen

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Guinea Pig 5: Android of Notre Dame

Guinea Pig 5: Android of Notre Dame

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Terminal Island

Terminal Island

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Video Dead

The Video Dead

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sabotage

Sabotage

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hard to Die

Hard to Die

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sorority House Massacre II

Sorority House Massacre II

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sorority House Massacre

Sorority House Massacre

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Slumber Party

The Last Slumber Party

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Xploring Xtro

Xploring Xtro

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Xtro

Xtro

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Virgins from Hell

Virgins from Hell

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Want to Get Even

I Want to Get Even

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Galaxy Invader

The Galaxy Invader

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fiend

Fiend

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Alien Factor

The Alien Factor

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Action Jackson

Action Jackson

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Clan of the White Lotus

Clan of the White Lotus

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kidnap Syndicate

Kidnap Syndicate

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Big Bad Mama

Big Bad Mama

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hells Angels on Wheels

Hells Angels on Wheels

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mystics in Bali

Mystics in Bali

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kung Fu Zombie

Kung Fu Zombie

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Disco Godfather

Disco Godfather

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cold Sweat

Cold Sweat

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Street Fighter's Last Revenge

The Street Fighter's Last Revenge

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Case of the Bloody Iris

The Case of the Bloody Iris

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Angels

Black Angels

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Tattoo Connection

The Tattoo Connection

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry