Joshua has logged 18 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Exordium

Exordium

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hard Core Logo

Hard Core Logo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sangha

Sangha

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Magician

The Magician

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ferat Vampire

Ferat Vampire

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pulgasari

Pulgasari

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blood of the Condor

Blood of the Condor

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sailor Suit and Machine Gun

Sailor Suit and Machine Gun

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happy New Year, Colin Burstead

Happy New Year, Colin Burstead

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Enigma of Kaspar Hauser

The Enigma of Kaspar Hauser

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry