Joseph has logged 72 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
½
Edit this entry  
28
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Big Momma's House 2

Big Momma's House 2

2006
×
Edit this entry  
27
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eagle Eye

Eagle Eye

2008
×
★½
Edit this entry  
24
Jumper

Jumper

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
F9

F9

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Meet Dave

Meet Dave

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Leap Year

Leap Year

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
Big Momma's House

Big Momma's House

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
½
Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
½
Edit this entry  
12
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Underdog

Underdog

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Phantom

The Phantom

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
69: The Saga of Danny Hernandez

69: The Saga of Danny Hernandez

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Haunted House

A Haunted House

2013
×
½
Edit this entry  
10
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Good Shepherd

The Good Shepherd

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry