• Fear Street: 1666

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Impossible Things

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Unholy

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Dance of the Forty One

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Someone Has to Die

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Clouds

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • New Order

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★