ZICO has logged 51 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Barbie in A Mermaid Tale

Barbie in A Mermaid Tale

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Barbie and the Three Musketeers

Barbie and the Three Musketeers

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbie Presents: Thumbelina

Barbie Presents: Thumbelina

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Barbie in 'A Christmas Carol'

Barbie in 'A Christmas Carol'

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Barbie and the Diamond Castle

Barbie and the Diamond Castle

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbie Mariposa

Barbie Mariposa

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Seven Year Itch

The Seven Year Itch

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Minha Fama de Mau

Minha Fama de Mau

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Chacrinha: O Velho Guerreiro

Chacrinha: O Velho Guerreiro

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
ReMastered: Devil at the Crossroads

ReMastered: Devil at the Crossroads

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fyre

Fyre

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Waiting for the Carnival

Waiting for the Carnival

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Divine Love

Divine Love

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast

Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Grease

Grease

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tinker Bell and the Pirate Fairy

Tinker Bell and the Pirate Fairy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Secret of the Wings

Secret of the Wings

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry