ari has logged 14 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry