Jon has logged 18 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Collector

The Collector

2009
×
★★★
Edit this entry  
31
I Can Make You Love Me

I Can Make You Love Me

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Edit this entry  
31
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★½
Edit this entry  
30
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★½
Edit this entry  
23
Starman

Starman

1984
×
★★★★
Edit this entry  
15
Klute

Klute

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Shrek

Shrek

2001
×
★★★
Edit this entry  
10
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Edit this entry  
05
Jagged Edge

Jagged Edge

1985
×
★★★½
Edit this entry  
01
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Action U.S.A.

Action U.S.A.

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Edit this entry