• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Unabomber: In His Own Words

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • The Laundromat

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Anima

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★

  • One Child Nation

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Burning

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

  • Annihilation

    ★★½

  • Minding the Gap

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Soufra

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Faces Places

    ★★★★

  • Guangzhou Dream Factory

    ★★★

  • Under the Same Sky

    ★★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Planet Earth II

  • Shelter

    ★★★½

  • 13th

    ★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★

  • Moonlight

  • American Honey

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★½

  • Bobby Sands: 66 Days

    ★★★½

  • Kedi

    ★★★★

  • The Cuba Libre Story

    ★★★

  • Tashi and the Monk

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★½

  • Green Room

    ★★★½

  • Embrace of the Serpent

    ★★★★½

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • Tangerine

    ★★★★½

  • What Happened, Miss Simone?

    ★★★½

  • World of Tomorrow

  • Misfits

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Kaaka Muttai

    ★★★½

  • Nightcrawler

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★½

  • Don't Think I've Forgotten: Cambodia's Lost Rock and Roll

    ★★★★

  • Bo Burnham: What.

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • The Punk Singer

    ★★½

  • The Phone Call

    ★★★½

  • Her

    ★★★★

  • The Web

  • The Square

    ★★★½

  • Starlet

    ★★★½