Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Edit this entry  
31
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Edit this entry