Sort by

JohnnyxCarter has logged 27 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
31
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★
Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry