Johnny has logged 33 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Wounded Healer

The Wounded Healer

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Niandra

Niandra

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Repression

Repression

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Gubbkompost

Gubbkompost

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Spikes Protocol

Spikes Protocol

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Microcosmos

Microcosmos

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Blue Shanghai

Lady Blue Shanghai

2010
×
Edit this entry  
23
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★
Edit this entry  
23
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Edit this entry  
17
Foods That Cure Disease

Foods That Cure Disease

2018
×
Edit this entry  
16
The Player

The Player

1992
×
★★★
Edit this entry  
16
August in the Water

August in the Water

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
Cargo

Cargo

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Piano

The Piano

1993
×
★★★½
Edit this entry  
14
You Can't Take It with You

You Can't Take It with You

1938
×
★★★½
Edit this entry  
13
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
How Green Was My Valley

How Green Was My Valley

1941
×
★★★
Edit this entry  
12
A Pair of AIs Conversing Inside the Mind of a Dog

A Pair of AIs Conversing Inside the Mind of a Dog

2017
×
Edit this entry  
12
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Fishing for Memories

Fishing for Memories

2017
×
Edit this entry  
12
War of the Ants

War of the Ants

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Fragments.

Fragments.

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Howl of a Gypsy Sunflower

Howl of a Gypsy Sunflower

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Secret Beyond the Door

Secret Beyond the Door

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Great Ziegfeld

The Great Ziegfeld

1936
×
★★
Edit this entry  
04
The Greatest Show on Earth

The Greatest Show on Earth

1952
×
★★
Edit this entry  
03
Cavalcade

Cavalcade

1933
×
Edit this entry  
02
Cimarron

Cimarron

1931
×
½
Edit this entry  
01
Vacation

Vacation

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
Hans Christian Andersen

Hans Christian Andersen

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blockers

Blockers

2018
×
★★
Edit this entry