John Squires has logged 18 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
22
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Djinn

The Djinn

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
06
All-American Murder

All-American Murder

1991
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Edit this entry  
01
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★★★
Edit this entry