John Squires has logged 137 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Censor

Censor

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dementer

Dementer

2019
×
Edit this entry  
20
The Retreat

The Retreat

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Great White

Great White

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★
Edit this entry  
18
Fin

Fin

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
False Positive

False Positive

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Piranha

Piranha

1978
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Fletch

Fletch

1985
×
★★★
Edit this entry  
08
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Seance

Seance

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Gaia

Gaia

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ollie Hopnoodle's Haven of Bliss

Ollie Hopnoodle's Haven of Bliss

1988
×
★★½
Edit this entry  
26
Return of the Living Dead Part II

Return of the Living Dead Part II

1988
×
★★★
Edit this entry  
23
Initiation

Initiation

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Retreat

The Retreat

2020
×
Edit this entry  
15
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
Caveat

Caveat

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Absentia

Absentia

2011
×
★★½
Edit this entry  
02
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Edit this entry  
01
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
22
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Amusement Park

The Amusement Park

1973
×
★★★★½
Edit this entry