• Luca

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Peter Rabbit

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Tully

    ★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★½

  • Cars 3

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Tangled: Before Ever After

    ★★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★½

  • Selma

    ★★★½

  • Frozen

    ★★★★

  • Captain Phillips

    ★★★½

  • Despicable Me 2

    ★★★★

  • Zero Dark Thirty

    ★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★

  • Contagion

    ★★★½

  • Hop

    ★★★

  • Tangled

    ★★★★

  • Despicable Me

    ★★★★

  • The Princess and the Frog

    ★★★

  • The Damned United

    ★★★★

  • In the Loop

    ★★★½

  • The 40 Year Old Virgin

    ★★★

  • The Polar Express

    ★★★½

  • Peter Pan

    ★★½

  • Runaway Jury

    ★★★

  • The Perfect Storm

    ★★★½

  • High Fidelity

    ★★★★½

  • American History X

    ★★★★½

  • The Lion King II: Simba's Pride

    ★★★

  • Rushmore

    ★★½

  • Space Jam

    ★★★★

  • Primal Fear

    ★★★½

  • Se7en

    ★★★★½

  • Apollo 13

    ★★★★

  • A Few Good Men

    ★★★½

  • Total Recall

    ★★★