John_John has logged 44 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Perfect World

A Perfect World

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Match Point

Match Point

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Detention

Detention

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Whip It

Whip It

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Irresistible

Irresistible

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry