John_John has logged 82 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Scoob!

Scoob!

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wrong Son

The Wrong Son

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Cabin Fever

Cabin Fever

×
Read the review Edit this entry  
06
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Doom Asylum

Doom Asylum

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Slave Huntress

The Slave Huntress

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Chemical Romance: The Black Parade Is Dead!

My Chemical Romance: The Black Parade Is Dead!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fool's Gold

Fool's Gold

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Serenity

Serenity

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
365 Days

365 Days

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★
Edit this entry  
15
Society

Society

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Interview

The Interview

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry