Sort by

G has logged 154 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Island of Dr. Moreau

The Island of Dr. Moreau

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Edit this entry  
20
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Beach

The Beach

2000
×
★★★
Edit this entry  
21
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Fireball: Visitors From Darker Worlds

Fireball: Visitors From Darker Worlds

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
2019: After the Fall of New York

2019: After the Fall of New York

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★½
Edit this entry  
07
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Edit this entry  
30
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Flesh + Blood

Flesh + Blood

1985
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Keep

The Keep

1983
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Hamster Factor and Other Tales of Twelve Monkeys

The Hamster Factor and Other Tales of Twelve Monkeys

1996
×
★★★½
Edit this entry  
16
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
05
Che: Part Two

Che: Part Two

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Compañeros

Compañeros

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Che: Part One

Che: Part One

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
Machibuse

Machibuse

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
They Call Me Trinity

They Call Me Trinity

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zatoichi's Flashing Sword

Zatoichi's Flashing Sword

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Garter Colt

Garter Colt

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Remo Williams: The Adventure Begins

Remo Williams: The Adventure Begins

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Samurai Banners

Samurai Banners

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Specialists

The Specialists

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry