Sort by

G has logged 82 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Endless

Endless

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Forbidden Planet

Forbidden Planet

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Fall

The Fall

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Being Frank: The Chris Sievey Story

Being Frank: The Chris Sievey Story

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Medium Cool

Medium Cool

1969
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Waltz with Bashir

Waltz with Bashir

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dark Crimes

Dark Crimes

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman

Batman

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hard Times

Hard Times

1975
×
★★★★
Edit this entry  
31
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Wraith

The Wraith

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beats Rhymes & Life: The Travels of A Tribe Called Quest

Beats Rhymes & Life: The Travels of A Tribe Called Quest

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The UK Gold

The UK Gold

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sky Fighters

Sky Fighters

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Battle Angel

Battle Angel

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mandy

Mandy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dominion Tank Police

Dominion Tank Police

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry