Sort by

G has logged 126 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Matinee

Matinee

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Royal Space Force - The Wings Of Honneamise

Royal Space Force - The Wings Of Honneamise

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★½
Edit this entry  
10
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Void

The Void

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Legend

Legend

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Honeymoon Killers

The Honeymoon Killers

1970
×
★★★½
Edit this entry  
26
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nine Inch Nails: Beside You In Time

Nine Inch Nails: Beside You In Time

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Arena

Arena

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
John Wick

John Wick

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wolf Guy

Wolf Guy

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Overlord

Overlord

1975
×
★★★½
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Future Shock! The Story of 2000AD

Future Shock! The Story of 2000AD

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rock 'n' Roll High School

Rock 'n' Roll High School

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
Hardware

Hardware

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Robot Jox

Robot Jox

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry