• You Are Not My Mother

    ★★★★

  • So Vam

    ★★★

  • Dashcam

    ★★

  • The Forgiven

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • A Banquet

    ★★½

  • Saloum

    ★★★½

  • Two Witches

    ★★★★

  • Inexorable

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Lair

  • Zalava

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • He's All That

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Martyrs Lane

    ★★★½

  • Don't Say Its Name

    ★★½

  • #Blue_Whale

    ★★★

  • The Righteous

    ★★★★

  • Hellbender

    ★★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • King Knight

    ★★★

  • The Last Thing Mary Saw

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Boy Behind the Door

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Midnight

    ★★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Clean

  • False Positive

    ★★★

  • Steam

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • No Man of God

    ★★★

  • See for Me

    ★★★★

  • Lisey's Story

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Night Raiders

    ★★★★

  • Ultrasound

  • Red String of Fate

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Retreat

    ★★★

  • Seance

    ★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Djinn

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Someone Like Me

    ★★★

  • The Face of Anonymous

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Sundown Town

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Koreatown Ghost Story

    ★★½

  • A Week Away

    ★★½

  • Blood Moon

    ★★★½

  • A Sexplanation

    ★★★★

  • Stuffed

    ★★★★½

  • Joanne Is Dead

    ★★★½

  • Jakob's Wife

    ★★★