• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • The Rental

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Relic

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Cats

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Reel Rock 14

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Pizza Time

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Walk Run Cha-Cha

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Notes from Melanie

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • The Report

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★½