joelelliott has logged 19 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★½
Edit this entry  
25
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The State I Am In

The State I Am In

2000
×
★★★½
Edit this entry  
21
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★
Edit this entry  
20
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★½
Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
17
Casino

Casino

1995
×
★★★½
Edit this entry  
15
Yella

Yella

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★½
Edit this entry  
04
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jerichow

Jerichow

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★
Edit this entry