• Icons

    ★★★★

  • The War of the Vendee

    ★★★½

  • Waco: The Rules of Engagement

    ★★★★½

  • The Ugly Duckling

    ★★★★½

  • School of Thought

    ½

  • Bimbo's Initiation

    ½

  • Andrei Rublev

    ★★★★½

  • Jesus

  • Threads

    ★★★★½

  • Sweet Misery: A Poisoned World

    ★★★★

  • Overgames

    ★★★★½

  • Eternal Beauty

    ★★★

  • Hermógenes Cayo (Imaginero)

    ★★★★

  • Rural Mexico

    ★★★

  • Deliver Me

    ★★

  • Patterns of Evidence: The Moses Controversy

    ★★★★

  • Cabin in the Sky

    ★★★½

  • Patterns of Evidence: The Exodus

    ★★★★