Joe has logged 19 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Catwoman

Catwoman

2004
×
★★
Edit this entry  
22
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Blue Lagoon

The Blue Lagoon

1980
×
★★★
Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Elektra

Elektra

2005
×
Edit this entry  
18
Flight of the Navigator

Flight of the Navigator

1986
×
★★½
Edit this entry  
16
The Lonely Guy

The Lonely Guy

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deion's Double Play

Deion's Double Play

2019
×
Edit this entry  
15
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Gunda

Gunda

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★
Edit this entry  
06
Beaches

Beaches

1988
×
★★★
Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry