JoeB123 has logged 1,424 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★½
Edit this entry  
31
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
31
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
Edit this entry  
31
Ponysmasher's Tiny Bits - Stuck in a Tree

Ponysmasher's Tiny Bits - Stuck in a Tree

2013
×
Edit this entry  
31
Ponysmasher's Tiny Bits - Hollywood

Ponysmasher's Tiny Bits - Hollywood

2013
×
Edit this entry  
31
My Dog Don't Mind

My Dog Don't Mind

2013
×
Edit this entry  
31
The Drawing Box

The Drawing Box

2012
×
Edit this entry  
31
Derek Zoolander University

Derek Zoolander University

1997
×
Edit this entry  
31
Derek Zoolander: Male Model

Derek Zoolander: Male Model

1996
×
Edit this entry  
30
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★½
Edit this entry  
30
The Rat

The Rat

2019
×
Edit this entry  
30
TiCK

TiCK

2018
×
Edit this entry  
30
Off-Piste

Off-Piste

2018
×
Edit this entry  
30
Five Steps to Accept Farewell

Five Steps to Accept Farewell

2016
×
Edit this entry  
30
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★½
Edit this entry  
30
Blue Green

Blue Green

2007
×
Edit this entry  
30
Absurd Encounter with Fear

Absurd Encounter with Fear

1967
×
Edit this entry  
30
Head with Hammer

Head with Hammer

2001
×
Edit this entry  
30
Fictitious Anacin Commercial

Fictitious Anacin Commercial

1967
×
Edit this entry  
30
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
Edit this entry  
30
Holiday Fear

Holiday Fear

2017
×
Edit this entry  
30
The Dollmaker

The Dollmaker

2017
×
Edit this entry  
30
Factory Farmed

Factory Farmed

2008
×
Edit this entry  
30
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ringu

Ringu

1998
×
★★★
Edit this entry  
28
Daphne & Velma

Daphne & Velma

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Monsters

Monsters

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
Tag

Tag

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sister

Sister

2018
×
Edit this entry  
24
Ani

Ani

2019
×
Edit this entry  
24
Kate in Oxnard

Kate in Oxnard

2019
×
Edit this entry  
24
Invaders

Invaders

2014
×
Edit this entry  
24
My Moon

My Moon

2018
×
Edit this entry  
24
Togo

Togo

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Don't Ever Change

Don't Ever Change

2017
×
Edit this entry  
23
The Offering

The Offering

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
La noria

La noria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Foxwood

Foxwood

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Frost Bite

Frost Bite

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Buffy The Vampire Slayer: The Animated Series

Buffy The Vampire Slayer: The Animated Series

2004
×
Edit this entry  
23
Game Over

Game Over

1989
×
★★★
Edit this entry  
22
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Red's Dream

Red's Dream

1987
×
★★
Edit this entry  
22
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Adventures of André and Wally B.

The Adventures of André and Wally B.

1984
×
★★½
Edit this entry