jodyeatworld has logged 34 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday

Friday

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry