• Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Juice WRLD: Into the Abyss

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ½

  • Malignant

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Coming Home in the Dark

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Freaky

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Funhouse

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Ma

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • I'm Just F*cking with You

    ★★★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★½

  • We Summon the Darkness

    ★★★★

  • Down

    ★★★½

  • Slasher Party

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • No Escape Room

  • Hell Fest

    ★★★½

  • Thriller

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Target

    ½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Project X

    ★★★

  • Cars 2

  • Jackass 3D

    ★★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • Friday the 13th

    ★★★

  • Yes Man

    ★★★½

  • 10,000 BC

    ★★★

  • Backwoods

    ★★

  • Jackass 2.5

    ★★★

  • Trick 'r Treat

    ★★★★★

  • Tenacious D in The Pick of Destiny

    ★★★★★

  • Jackass Number Two

    ★★★★★

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★★★

  • Freddy vs. Jason

    ★★★

  • American Wedding

    ★★★★

  • Jackass: The Movie

    ★★★

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★★★

  • American Pie 2

    ★★★★

  • Joe Dirt

    ★★★