Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Castlevania 4

Castlevania 4

×
★★★★½
Edit this entry  
18
Castlevania 3

Castlevania 3

×
★★★½
Edit this entry  
18
Castlevania 2

Castlevania 2

×
★★★★
Edit this entry  
18
Castlevania

Castlevania

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Good Morning

Good Morning

2008
×
★★★★
Edit this entry  
10
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Floating Weeds

Floating Weeds

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Story of Floating Weeds

A Story of Floating Weeds

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Samurai Rebellion

Samurai Rebellion

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pas de Deux

Pas de Deux

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★★
Edit this entry