• Army of the Dead

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • Earwig and the Witch

    ★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • The Courier

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Batman: Hush

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Skyscraper

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Hotel Artemis

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

  • Black Panther

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Left Behind and the Translation of God

  • Bright

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Hey Arnold! The Jungle Movie

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • It

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Death Note

  • Castlevania

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • The Shack

    ½

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Beauty and the Beast

  • Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

  • Get Out

    ★★★★½

  • Assassin's Creed

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Silence

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Split

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★½

  • The Magnificent Seven

  • Sing

    ★½

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★★

  • Sully

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Batman: The Killing Joke

  • Ghostbusters

  • Kingsglaive: Final Fantasy XV