jocelyn has logged 14 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★
Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry